Podstawowe założenia treningu:

  • spalanie tkanki tłuszczowej,
  • poprawa wydolności i kondycji .

Turbo spalanie to dość wyczerpujący fizycznie trening polegający na wykonywaniu ćwiczeń interwałowych w połączeniu z treningiem typu cardio, czyli marszem. Tego rodzaju wysiłek fizyczny powoduje spalanie dużej ilości kalorii, dlatego dość szybko widoczne są jego efekty w postaci utraty tkanki tłuszczowej i spadku masy ciała. W treningu turbo spalania nieprzewidziane są żadne przerwy między ćwiczeniami – ćwiczenia mogą być jedynie bardziej lub mniej intensywne. Tego rodzaju trening wymaga od ćwiczącego sporej wytrzymałość i sprawności oraz dobrego stanu zdrowia.

Turbo spalanie nie jest wskazane dla osób, które mają problemy ze stawami lub jakiekolwiek schorzenia układu sercowo-naczyniowego (te mogą zacząć trening turbo spalania jedynie po konsultacji z lekarzem). Także nadwaga stanowi przeciwwskazanie do treningu turbo spalania, jest on bowiem związany z wykonywaniem podskoków i wyskoków, co przy nadmiernej masie ciała może prowadzić do kontuzji i nadwyrężenia stawów skokowych.

Turbo spalanie angażuje wszystkie grupy mięśni, szczególnie należy pamiętać o utrzymywaniu napiętych mięśni brzucha. Nie można również zapomnieć o regularnym oddychaniu, które pozwala odpowiednio dotlenić poddany wysiłkowi fizycznemu organizm. Po treningu zalecamy odpowiednią regenerację oraz nawodnienie organizmu.

Turbo spalanie przyspiesza także procesy metaboliczne zachodzące w organizmie, co sprawia, że chudniemy także między treningami.

Tempo: wysokie